Zdrowie a wiedza o sobie samym...

"Tak jak kiedyś wierzono, że ksiądz może wysłać ludzi do nieba, tak dziś pacjent powierza całego siebie w ręce lekarza. Czy można sobie wyobrazić, że ktokolwiek inny wie o nas tak dużo jak my moglibyśmy wiedzieć, gdybyśmy tego chcieli?
Czy jest błędem nie chcieć posiadać wiedzy o sobie samym? Nie, to nawyk. Jest to zaniedbanie samego siebie, kiedy nie myśli się o swoim stanie zdrowia a powierza się je lekarzowi. Skoro ból należy do człowieka, to również osąd własnego życia należy tylko do niego. Tylko ta osoba może znaleźć właściwa przyczynę bólu czy choroby, ponieważ tylko ona zna swoje życie najlepiej. Niekończące się przykłady dusz żyją w ten sposób, będąc ignorantami swego życia, pozostając zależnym od kogoś, kto studiował nauki medyczne na uniwersytecie. Czasem nawet lekarz nie jest w stanie pomoc komuś, gdy ten nie potrafi opisać tego, co się z nim dzieje."
Hazrat Inayat Khan
The Sufi Message Część IV “Zdrowie” strona 23

tłum. Mirosław Steblik

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

@ Otwarta-droga.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram