Letnia szkoła medytacji 2015: Siła Koncentracji!

12-18 lipca 2014, 9-15 sierpnia 2015

Filozofia kursu
"Letnia szkoła medytacji" jest przeznaczona dla osób, które pragną poszerzyć swoje doświadczenie medytacyjne podczas uporządkowanego kursu pranajamy, koncentracji i medytacji, wspartego codziennymi rannymi sesjami pracy z ciałem oraz wykładami i sesjami pytań i odpowiedzi. Program "Letniej szkoły medytacji" będzie oparty o tradycyjną linię przekazu Inayata Khana znaną jako sufizm uniwersalny. Zanim zdecydujesz się na udział w tym kursie, poczytaj trochę o tej tradycji tutaj lub w książce Medytacja w życiu codziennym. Zasadniczym tematem tegorocznej Letniej Szkoły Medytacji będą tradycyjne metody zwiększania koncentracji i oczyszczania umysłu!

Ideą kursu jest przekazanie głębi tradycyjnego nauczania w sposób zrozumiały i użyteczny dla każdego zainteresowanego. W kameralnej atmosferze, która umożliwia osobisty kontakt z prowadzącymi.

Prowadzący
Większość zajęć pranajamy i medytacji oraz wykładów - Maciej Wielobób, poranna praktyka asan jogi, medytacja uzdrawiająca oraz wprowadzenia do ajurwedy- Agnieszka Wielobób.
Maciej Wielobób jest nauczycielem, uprawnionym w tradycji sufickiej do nauczania, inicjowania uczniów, ordynowania nauczycieli. Ścieżką suficką podąża od 1994 roku, gdy to został inicjowany na tej ścieżce przez swojego nauczyciela - murszida Karimbakhsha Witteveena, głowę Ruchu Sufich. Jest przedstawicielem krajowym Ruchu Sufich, autorem kilku ksiażek, w tym "Medytacji w życiu codziennym" o praktyce i psychologii sufizmu uniwersalnego. Więcej informacji tutaj.
Agnieszka Wielobób jest nauczycielką jogi, ajurwedy i świadomości ciała. Na sufickiej ścieżce jest instruktorką medytacji i prowadzącą koła medytacji uzdrawiającej. Napisała również książkę o ajurwedzie. Więcej o Agnieszce tutaj.
Miejsce
Wspólny czas spędzimy na Poziomkowej Górce koło Limanowej, w nowo wybudowanym drewnianym domu w Beskidzie Wyspowym, pod górą Jaworz, pięknym widokiem na Beskid Wyspowy. Nocujemy w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, z komfortowymi łazienkami na korytarzach. Ze względu na kameralny charakter miejsca, jest ono zarezerwowane tylko dla naszej grupy, dzięki czemu możemy w pełni się zrelaksować. Do dyspozycji oprócz pokoi mamy także kuchnię, połączoną z jadalnią i salonem kominkowym, z którego wychodzi się na taras widokowy oraz kameralną salę do praktyki z drewnianą podłogą i widokiem 🙂

kuchnia- salon (2)

Wyżywienie
Zapewniamy 2 posiłki wegetariańskie - obiad i kolację, jak również produkty na śniadanie, jeśli ktoś będzie chciał rano coś zjeść. Posiłki będziemy przygotowywać wspólnie pod kierunkiem Agnieszki, ucząc się zasad dietetyki ajurwedyjskiej w praktyce.
Uczestnicy
Zapraszamy zarówno osoby, które praktykują już jakiś czas medytację, jak i te, które dopiero chcą zacząć. Letnia szkoła medytacji będzie kompletnym wprowadzeniem do tradycji sufizmu uniwersalnego ze szczególnym uwzględnieniem praktyki medytacji z mantrą i koncentracji.
Program zajęć
Letnia Szkoła Medytacji rozpoczyna się kolacją w niedzielę wieczorem, po której następuje spotkanie organizacyjne,  z wprowadzeniem do tematu i być może krótką medytacją. W następną sobotą kończymy po rannej sesji i obiedzie. Od poniedziałku do piątku będziemy spotykać się na około 6-7 godzinach praktyki, podczas których będziemy zgłębiać medytacyjne ćwiczenia oddechu i koncentracji, techniki uważności, medytacji z mantrą, ale też sufickie rytuały: medytację uzdrawiającą oraz ceremonię jedności ideałów religijnych. Codziennie rano będziemy też zaczynać od około 90-minutowej sesji jogi. Będzie również czas na indywidualne rozmowy z nauczycielami, by ułożyć swoją osobistą praktykę medytacji. W sobotę kończącą warsztat odbędzie się tylko ranna sesja. Posiłki będziemy przygotowywać wspólnie (przynajmniej te osoby, które będą miały na to ochotę), kuchnią będzie zawiadywać Agnieszka i nauczać w praktyce zasad ajurwedyjskiego gotowania i dietetyki.
sala
Wprowadzenie do praktyki własnej medytacji

Letnia szkoła medytacji jest nakierowana na zwiększenie zrozumienia kontekstu praktyki medytacji w tradycji Inayata Khana oraz wprowadzenie do praktyki własnej (lub jej umocnienie).
Możliwość konsultacji osobistej z Maciejem Wielobobem
W razie potrzeby istnieje możliwość rozmowy indywidualnej z prowadzącym warsztaty. W programie kursu jest zarezerwowany czas na to, by każdy uczestnik Letniej Szkoły mógł spokojnie porozmawiać o swojej praktyce medytacji.
Cena warsztatu: 1450 zł przy wpłacie zadatku do 1 czerwca 2015 (od 2 czerwca 1540)
Terminy

12-18 lipca 2014, 9-15 sierpnia 2015

Sprawdź też terminy wakacji z jogą.
Rezerwacja
Zgłoszenie mailowe na adres maciek@maciejwielobob.pl oraz wpłata bezzwrotnego zadatku 750 złotych na rachunek:
Maciej Wielobób, os. 2 Pułku Lotniczego 9/48, 31-867 Kraków
mBank, nr rach.: 54 1140 2004 0000 3502 6094 8934
Dodatkowe informacje
Prosimy przysyłać zapytania na adres email: maciek@maciejwielobob.pl.

@ Otwarta-droga.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram